O mně

Jsem jeden z Vás, kdo je stejně jako Vy na své cestě. Nejsem za ní, nemám patent na rozum a nejsem bezchybný.

Přes hledání cesty k něčemu, čemu se běžně říká „zdraví“, jsem se od fyzického pohledu posunul blíže k psychickému a pak mě životní okolnosti umožnily si prohlédnout život a jeho zákonitosti ze všech jeho možných stran. A protože nic není náhoda, pomalu mi to umožnilo nahlížet pod jeho závoj a tak jsem se přes Human Design nakonec přesunul ke Genovým klíčům Richarda Rudda (Gene Keys), jejichž jsem tzv. ‚překladatelským partnerem‘ a jejichž osvětou a praktickou aplikací a využitím se společně s mou ženou Dankou zabýváme.

Genovým klíčům se věnuji od roku 2012, když mě k nim zavedlo právě mé studium a následně samostudium Human Designu. Původně jsem v nich hledal možnost hlubšího porozumění Rave I-ťingu (Human Design), ale částečně i I-ťingu samotnému. S postupným náhledem na objevované možnosti jsem měl ohromnou potřebu se nořit stále hlouběji, což mě dovedlo k jejich překládání. Právě přitom jsem měl zároveň možnost se přesvědčit, do jaké hloubky a šířky máme každý svým vlastním kontemplováním možnost nahlédnout. Uvědomil jsem si, jak přirozený a mé osobě blízký proces se za kontemplováním skrývá a jak citlivou roli zde hraje i správé porozumění a vyjádření prostřednictvím jazyka. Po domluvě s Richardem Ruddem a s londýnským vydavatelstvím Watkins Publishing, vlastníkem práv na knihu Genové klíče, jsem se i po dobu téměř tři čtvrtě roku chystal knihu vydat. Když se ukázalo, že jsme zde na stejné startovní čáře dva, nakladatelství nás vyzvalo ke spolupráci. Bohužel, asi to nebylo zatím mým osudem – můj návrh spolupráce zůstal bez odpovědi a Markéta Doubravská si pro sebe práva na knihu zajistila sama. I přes tuto zkušenost je mi tento můj materiál a z něho plynoucí vhledy zdrojem porozumění, které mi dalo možnost proniknout do pozadí Genových klíčů a obrovského životního světla, které v sobě nesou. Protože mi pomáhá osvětlit pozadí mého vlastního života, ale i všeho toho, s čím společně s mou ženou pracujeme a s čím umožňujeme pracovat i našim klientům.

Genové klíče tvoří základ toho, čím se společně s mou ženou zabýváme. Máme velkou výhodu, že se můžeme celou tu dobu společně dělit o své myšlenky, porozumění a postoje, a zároveň tím, čím se zabýváme, dennodenně prakticky pomáhat druhým. Stále více lidí vyhledává pomoc se svými životními obtížemi u druhých a často se spoléhá na věštce, kartáře a astrology, anebo na různé techniky a metody, které jim umožní tlak života zmírnit anebo mu trochu více porozumět. Proto cokoli z těchto nástrojů může mít a má v našich životech v závislosti na fázi našeho života a jeho zralosti svou roli a své místo. Genové klíče nám však nabízejí možnost pokročit dál a posunout se o další krok vpřed – nesnažit se jen život a jeho dopady držet pod kontrolou, ustát je a zvládnout, ale umožnit nám se s ním sladit, abychom se stali jeho plnohodnotným  a smysluplným nástrojem – nástrojem samotného vědomí. A našim cílem je Vám ukázat, že aniž bychom se museli vzdávat čehokoli, co máme rádi a čemu věříme, že stojí za to dát životu v sobě šanci a přijmout ho takový, jaký je, protože právě tudy vede cesta, na které se nám mohou otevřít jeho nové, nečekané a tajuplné dimenze.

Smysluplný a naplněný život není třeba hledat. Stačí se mu jen otevřít a dovolit si ho ze své vlastní podstaty přirozeně žít…

Pavel Hicl

LikeBox
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
Odkazy a CZ videa:
Lidský genom: potřebujeme ho „znát“ anebo mu „rozumět“?
Přednáška Astrovíkend Brno 4/2017
Vánoční a novoroční přání 12/2016
A navíc: Ježíšek, lidskost a utrpení
Přednáška na MSŽ 10/2016
Přednáška Ezoterika Pardubice 9/2016
Přednáška na pražské Ezoteře 9/2016
Téma: Genové klíče - děti, rodiče a vztahy v genetických vzorcích
Dodatečně: přednáška z MSŽ 3/2016 věnovaná „Utrpení“
Přednáška z letního MSŽ v Plzni 7/2016 s doplňujícími titulky
Přednáška na festivalu Cestou Duhy 4/2016, Týn n. Vltavou
Závěr přednášky na podzimním Miluj svůj život 10/2015
Pavel Hicl – Transmise Genových klíčů
Minerva 2015 – ukázka z přednášky Genové klíče
Úvod do Genových klíčů Richarda Rudda
Úvod do Zlaté cesty Genových klíčů
Odkaz na program Gene Keys UK
Gene Keys Golden Path Program