Videa – Pavel a Dana Hiclovi

Vědomí je o vidění života (21.9.2019)

VZKAZ LIDEM

Protože existuje pár věcí, které mi nejsou jedno, a zůstávají přitom stranou běžné pozornosti, jednou z věcí, které pro ně mohu udělat, je to, že se s Vámi o ně podělím. A tak jsem se rozhodl vytvořit toto své video – nevideo. Vlastně jde o takové mé osobní poselství k možnému zamyšlení, a vedle dvou videí jde hlavně o animovaný a ilustrovaný komentář, který by kromě ťuknutí na něco hlubšího snad mohl i trochu pobavit. V neposlední řadě pak na konci nabízím i malou hudební ochutnávku ze své dílny, kterou bych toto téma rád brzy završil. (Omluvte, prosím, horší kvalitu zvuku u úvodního videa a chvilkové přirozené trhání u použitých gifů.)

Proč se nám nedaří změnit život (18.5.2019)

Co byste si pomysleli při představě, že největším problémem každého života je možná to, jak mu věnovat tu správnou pozornost? Informací je všude tolik, že je těžké nepodlehnout všem těm pozlátkům a iluzím. Protože problém není leckdy ani v tom, že by samotné informace byly chybné, ale spíše v tom, že obecně netušíme, že každý z nás využívá a potřebuje jiný “převodník” k tomu, aby je mohl uvést do praxe. A tak se znovu pokusím přispět svým videem s ilustrovaným komentářem, a některým z vás skrze něj třeba napomoci k rozpoznání, jak formovat své kroky při překonávání svých životních obtíží. Tak, aby bylo možné začít překonávat existující bariéry mezi teorií, kterou se za poslední tisíciletí naplnilo nespočet knih i knihoven, a vaší osobní praxí.

Co dává našim životům smysl (9.4.2019)

Věčné téma „Smyslu života“ nikoli pohledem chtění, vůle, vědění a nasazení, ale pohledem lidského nastavení, dispozic a talentu, což nejsou často věci navenek zřejmé a třeba ani lehce pojmenovatelné. A přesto je to možná to nejzásadnější, co máme – když to dokážeme využít, tzn. odhalit, uchopit a vrátit do života. Protože často vůbec netušíme, jaké poklady to mohou být. Protože to bývá něco, z čeho nám leckdy nad hladinu života vykukuje jen maličká špička ledovce…

Pohled do životního nastavení Emila Háchy (25.3.2019)

Neslavné březnové výročí okupace Čech a Moravy z r. 1939 už máme sice pár dní za sebou, ale mně to nedalo, abych se nevrátil ke klíčové postavě té doby, k nejistě chápané osobě Emila Háchy na chvíli zpět, a nepokusil se do lidské řeči přeložit něco z náboje jeho vnitřní energetiky. Protože mám za to, že nám to o významu lidského života má hodně co říct i dnes. A hlavně proto, že tomu, kdo bude chtít zahlédnout rozdíl mezi tím, jak něco v životě „vypadá“, a co hlubšího se za tím může „skrývat“, snad může tento můj (byť subjektivní) pohled ledacos napovědět.

Pohled do životního nastavení Jana Palacha (20.1.2019)

Na čin Jana Palacha existují různé názory. Existuje hodně domněnek a hodně se toho o něm v poslední době řeklo. A protože mám v Genových klíčích určitý nástroj ani ne tak k hodnocení jeho činu, ale prostě k hlubšímu nahlédnutí do jeho energetiky, nabízím Vám svůj stručný subjektivní pohled tímto směrem.

Vánoční přání 2018 a Novoroční vzkaz od Pavla a Dany Hiclových (24.12.2018)

O tom, jak mýtický význam Vánoc propojuje obyčejný lidský život a jeho trable s vyšším vědomím a moderní epigenetickou vědou Bruce Liptona, a co nám brání uvidět to, co všichni donekonečna hledáme, i když to máme pořád v sobě přímo před očima… Tam někde jsou ty (zatím) běžně „neuchopené“ geneticky zakódované programy a vzorce, a s nimi i životní energie, zdraví a smysl života – prostě obyčejné lidství…

Stručný rozbor Československa mým pohledem skrze Genové klíče (mluvené slovo) (13.11.2018)

I když máme výročí 100 let Československa už chvíli za sebou, vícero dotazů a další okolnosti mě dovedly k zamyšlení se nad energetikou naší republiky. A i když z ní Slovensko už částečně vystoupilo, je patrné, že energetické dispozice vycházejících z data jejího zrodu nás – lidi žijící nejen v České republice – nejen nadále velmi silně ovlivňují, ale neustále v sobě nesou i lidsky velmi hlubokou výzvu. A myslím, že i poslední okolnosti a situace to jen dále potvrzují. Proto bych se teď s Vámi rád o své stručné závěry z tohoto rozboru podělil.

Život zakletý v lidské DNA (24.9.2018)

Co je a co není v naší DNA, co se vyplatí o ní a od ní „vědět“? A také něco o životě, a s čím to vlastně pracujeme… To, co je těžké vyjádřit několika slovy, jsem se rozhodl v rámci svých možností ilustrovat i obrazem.
Video je věnované našemu lidskému nastavení a „naprogramování“. Vlastně se jím pokouším strhnout roušku z našich očích, abychom porozuměli, že něco, co je běžně pokládané za „nepředstavitelné“, je ve skutečnosti i našemu vědomí čitelné a přístupné. Samotný fakt, že něco neznáme, totiž neznamená, že to neexistuje, a je na čase to následovat. Odkud se tedy berou naše lidské „programy“, co se v nich skrývá a jaký je jejich smysl? Inaspirován a veden moudrostí Genových klíčů Richarda Rudda se vám proto v tomto videu pokouším lidsky přiblížit veřejnosti běžně neznámý pramen porozumění podstatě naší existence, který máme doslova všichni sami v sobě.

Co je smyslem ‚Čtení lidského genomu‘? (19.9.2017)

Téma: Lidský genom: potřebujeme ho „znát“ anebo mu „rozumět“?

Připravil jsem si pro vás článek, ke kterému mě přivedlo sledování televizního pořadu, ve kterém byla řeč o výzkumu a čtení lidského genomu. Článek jsem se nakonec rozhodl rovnou přečíst, takže vám ho přináším jako další nové video…

Přednáška na brněnském Astrovíkendu (22.4.2017)

Téma: Kam psychologové a psychiatři (zatím) nevidí aneb Genové klíče v praxi…

A přirozeně nejde zdaleka jen o psychology a psychiatry, ale i psychosomatiky, ezoteriky a kouče osobního rozvoje všeho druhu, atd., atd. Můžeme hledat a dohadovat se, co to v sobě (asi) máme a co je pro nás to nejlepší – anebo se můžeme podívat do svého nastavení…

Přednáška na pardubické Ezoterice (1.10.2016)

…ve které trochu navazujeme na předchozí přednášku na pražské Ezoteře…

Téma: Genové klíče: Geneticky zakódované životní vzorce – tajemství naší životní síly…

Video z přednášky na zářiové Ezoteře (18.9.2016)

Téma: Genové klíče – děti, rodiče a vztahy v genetických vzorcích

Přednášku na zářiové Ezoteře jsme se rozhodli pojmout trochu jinak. Rozhodli se trochu zaměřit na pozadí fungování naší DNA a její souvislosti s našimi životními obtížemi, abychom mohli snáze zahlédnout cestu, ke které nás život prostřednictvím tohoto čarovného a zároveň tvárného média vyzývá – k cestě, která nám život za určitých podmínek umožní v souladu se zákony života a vesmíru proměnit. A jak to vše souvisí s našimi životními postoji a se zdánlivě nesrozumitelným termínem, který se v naší práci s Genovými klíči neustále opakuje: „frekvence vibrací našich životních vzorců“…

Přednáška z letního festivalu Miluj svůj život – s doplňujícími titulky (3.7.2016)

Pro ty z vás, kdo se zajímají o naši práci s Genovými klíči, jsme připravili záznam z naší poslední přednášky z 3.7.2016, který jsem navíc doplnil ještě o titulky, kterými bychom rádi toto dosud nezvyklé a dá se říct, že i těžko přístupné téma, ještě více zpřístupnili Vám – lidem. Téma přednášky bylo: „Genové klíče – odhalení životního světla a cesta ke zdraví, jedinečnosti, přirozenosti a harmonii“, nicméně jejím hlavním smyslem je zpřístupnit uším a očím kohokoli z Vás i něco jiného, než běžně můžeme anebo jsme ochotni slyšet. To neznamená, že někdo musí naslouchat nebo slyšet, ale když o to bude stát, tak může. Díky za porozumění…:-)

„Genové klíče a vyšší smysl životních útrap a obtíží“
Záznam celé přednášky z festivalu Cestou Duhy, Týn nad Vltavou (9.4.2016)

Videopozvánka na jarní festival Miluj svůj život (11. – 13.3.2016)

Ukázka, resp. závěrečná část naší přednášky na festivalu Miluj svůj život (31.10.2015)

Mimo jiné o tom, jak důležité je naslouchání proměnit ve slyšení

Pavel Hicl: Transmise Genových klíčů

V tomto cca 10-minutovém videu se Vám pokouším naznačit pozadí transmise Genových klíčů a co se vůbec za tímto ne zcela obvyklým slovem vlastně skrývá.

Odkazy a CZ videa:

Vědomí je o vidění života

Proč se nám nedaří změnit život

Co dává našim životům smysl

Pohled do živ. nastavení Emila Háchy

Richard Rudd bude v červnu Praze
R. Rudd – Stopařem svých strachů

Pohled do živ. nastavení Jana Palacha

Vánoční a Novoroční vzkaz 2018

Život zakletý v lidské DNA

Co po nás život „chce“?
Úvod do Genových klíčů Richarda Rudda
Úvod do „Zlaté cesty“ Genových klíčů